Перемишляни

Перемишляни


Перемишляни. Колишній костел

Колись - костел. Нині - чиясь домівочка

Перемишляни – нинішній районний центр Львівської області, місто, яке має свою довгу цікаву і насичену історію. За свідченнями археологів тут існувало поселення вже в першій чверті ІІ тисячоліття н. е.
Але перша письмова згадка про Перемишляни датується лише 1437 роком. З архівних джерел відомо, що у пізньому середньовіччі у Перемишлянах був замок. Нажаль, ні дату будівництва, ні дату його зруйнування встановити поки не вдалось. Натомість зберігся опис міста-фортеці і замку (оборонного двору), на основі якого відтворено його зовнішній вигляд. Доповнює уявлення про тодішній вигляд замку і інтер’єрів інвентар замку.
Наприкінці XVII ст. місто належало коронному хорунжому Сенявському – за його часів за валами міста стояв укріплений католицький монастир. Сьогодні його немає, а найстаршою мурованою пам’яткою Перемишлян, яка дійшла до наших часів, являється місцевий костел, фондований 1645 року. Біля залишків міських валів, насипаних тут для захисту поселення від ворогів у давньоруський період, можна оглянути стару муровану церкву оборонного типу. Все це та багато іншого описав у своїх спостереженнях під час подорожі Західною Україною (1.02.1671 р.) Ульріх Вердум.

Дістатись можна наступним чином:

Від Львова (автостанція №5 – вул. Луганська) відходять маршрутні таксі на Перемишляни (вартість – 5 гр., а по часу – близько 50 хв.).
Якщо їхати власним авто від Львова – є два шляхи. Можна їхати по трасі М-12, через Винники, Чижиків, і звернути за Куровичами вліво на трасу т-1407 (їхати близько 43 км.) Інший варіант – їхати з того самого Львова на південний схід по трасі Р-03 через Давидів, Старе Село, Бібрку і Свірж. За Ушковичами варто звернути ліворуч на трасу Т-1407, а там Перемишляни вже поруч (цей маршрут протяжністю близько 65 км.).

Інформацію частково поцуплено звідси

Зміна мови